Czym zajmuje się product designer?

Kim jest product designer?
Autor wpisu designer

Projektant produktu jest odpowiedzialny za pomoc w tworzeniu nowego produktu. Może to obejmować projektowanie całego produktu od podstaw lub projektowanie aspektów produktu, które nie są widoczne dla klientów, takich jak sposób jego działania. Projektanci muszą posiadać umiejętności tworzenia wizualnych reprezentacji pomysłów, a także rozumieć potrzeby klientów.

Jak zostać product designerem?

Jeśli chcesz zostać projektantem produktu, najpierw zorientuj się, co chcesz zaprojektować. Możesz być zainteresowany projektowaniem doświadczeń użytkownika, projektowaniem wizualnym lub wzornictwem przemysłowym. Możesz również połączyć kilka z tych dziedzin.

Istnieją dwie główne ścieżki do zostania projektantem produktu: nauka z doświadczenia lub szkolenie. Na przykład, możesz pracować w organizacji, która buduje produkty i zdobyć doświadczenie, jednocześnie ucząc się umiejętności potrzebnych do zostania projektantem produktu.

Możesz również zapisać się na program, który uczy cię umiejętności potrzebnych do zostania projektantem produktu. Może to obejmować kursy programowania oprogramowania, podstaw projektowania i cyfrowego opowiadania historii.

Gdy już zdecydujesz się na swoją ścieżkę, rozważ przygotowanie się do rynku pracy, biorąc udział w kursach związanych z Twoją dziedziną zainteresowania. Mogą one pomóc Ci poznać branżę i rozwinąć swój profil zawodowy.

Jakie umiejętności powinien posiadać product designer?

Zestaw umiejętności projektanta produktu to połączenie umiejętności technicznych i projektowych. Powinni oni być w stanie tworzyć koncepcje, szkicować projekty, budować prototypy i testować produkty. Projektanci produktów powinni również posiadać silne umiejętności komunikacyjne, ponieważ często będą współpracować z inżynierami i innymi interesariuszami, aby wyjaśnić swoje projekty i odpowiedzieć na pytania dotyczące produktu.

Powinni również czuć się komfortowo pracując w środowisku zespołowym i mieć dobrą dbałość o szczegóły.

Co wyróżnia dobrego product designera?

Dobry projektant produktu posiada zniuansowane zrozumienie potrzeb i życzeń klienta, jak również dogłębne zrozumienie celów biznesowych. Ponadto, dobry projektant produktu musi mieć dogłębne zrozumienie branży, w której projektuje, ponieważ musi zrozumieć rynek i wiedzieć, czego chcą klienci. Muszą również mieć oko do projektowania i estetyki, a także zdolność do tworzenia przyjaznych dla użytkownika interfejsów.

Oprócz tych cech, dobry projektant produktu powinien również być w stanie dobrze pracować z innymi. Powinien być w stanie skutecznie komunikować się z kolegami z zespołu, zarówno werbalnie, jak i poprzez swoje szkice i wireframe. Powinien także umieć pracować w zespole i efektywnie zarządzać swoim czasem.

24-06-22


Na blogu:

Wodoodporny smartwatch - projekt

Wodoodporny smartwatch - projekt dla każdego

Wodoodporny smartwatch to świetny produkt dla osób, które są niezwykle aktywne i często łapie je deszcz. Nadąż

Składany stolik na laptopa - projekt

Składany stolik na laptopa - projekt

Składany stolik pod laptopa to świetny dodatek do każdego domowego biura lub miejsca pracy. Możliwość złożenia

Składane fotele samolotowe - projekt

Składane fotele samolotowe - projekt

Składane fotele lotnicze to świetna opcja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić miejsce w samolocie. Ponadto są o

Rower elektryczny - projekt

Projekt roweru elektrycznego

Projektowanie rowerów elektrycznych to wschodząca i ekscytująca dziedzina. Rowery elektryczne umożliwiają jazd

Hulajnoga elektryczna - projekt

Miejska hulajnoga elektryczna - projekt

Projekt ekologicznej hulajnogi elektrycznej to bardzo ciekawy i przydatny pomysł. Ludzie mogą jej używać do ja

Wdrażanie produktu na rynek

Jak przygotować się do wdrożenia produktu na rynek?

Istnieje wiele różnych sposobów na wprowadzenie nowego produktu na rynek. Przed rozpoczęciem każdego nowego pr